A másik réteg a szervezeti szint.
A szervezet mindig több és más, mint az egyének puszta összessége, inkább önálló lény, saját karakterrel. Fontos megvizsgálni, ez a lény milyen döntéseket hoz, hogyan működik, miben bontakozik ki szabadon, és hol korlátozza magát. Érdemes eközben olyan összetettnek tekinteni, mint az embert, akinek ellentmondásai, félelmei, ésszerűtlennek tűnő gondolatai lehetnek, amiket fontos, belső szükségletek fűtenek. Amikor a szervezeti megközelítést így használjuk, az elakadásoknál számos új, szokatlan, hatásos beavatkozási lehetőségre bukkanunk. A szervezeti nézőpont izgalmas felismeréseket, új döntéseket, szabad fejlődést katalizál.
Az egyéni és szervezeti szemlélet együttes használatával a szervezetfejlesztés hatékonysága megugrik. A támogatott csapat már a program alatt fejlődik, változik, és lehetőségekkel teli, biztonságos kalandként kezd viszonyulni a kihívásokhoz. Fejlődik a résztvevők változásbiztonsága, tartósan javul a kollégák közötti kapcsolódás minősége. A cég bátrabban tűzi ki céljait, könnyebben éri el őket, és szabadabban alakítja a jövőjét
A gyakorlatban a szervezetfejlesztés az egyéni és csoportos folyamatok, a témára fókuszált és az általános vezetői, változástámogató programok izgalmas kombinációja. A feltárásból, interaktív tréningekből, workshop-okból, coaching-ból, tanácsadásból felépülő programot a folyamat közben megszülető, új igények is formálják.